Duval Sports

Weekly High School Football Schedule (Hurricane Update)

The 2017 High School Football Schedule has been modified due to hurricane Irma. Games for this Friday are subject to change. Please check back for constant updates to the schedule as we receive them.

2017 Weekly Football Schedule (UPDATED AS OF 9/21/17 1:45 am)

Tuesday, Sept 26
Chiefland at Hamilton County
Thursday, Sept 28 (Week 6)
Belleview at Buchholz
Merritt Island Christian at Florida Deaf (Moved from Sept 15)
Friday, Sept 29 
Palatka at Baker County
West Nassau at Baldwin
Creekside at Bartram Trail
Harvest at Bishop Snyder
Westside at Bolles
Duval Charter at Christs Church
Menendez at Clay
Trinity at Columbia
Cornerstone Charter at Eagle’s View (Moved from Sept 15)
St. Augustine at Englewood
Hilliard at Episcopal
Cedar Creek at Fernandina Beach
Fletcher at First Coast
Eagle’s View at Halifax
Keystone Heights at Hawthorne
Umatilla at Interlachen
Nease at Matanzas
White at Middleburg
Fleming Island at Oakleaf
Bishop Kenny at Ponte Vedra
Jackson at Raines
Paxon at Ribault
Orange Park at Ridgeview
Palm Coast at Sandalwood
Suwannee at Stanton
Bishop Snyder at St. Edwards
Maclay at St. Johns
Bradford at Triumph
Fort White at Williston
Parker at Wolfson
OPEN: Harvest, Mandarin, St. Joseph, U.C.

Thursday, Oct 5
Florida Deaf at Harvest
Friday, Oct 6 (Week 7)
North Fla Educational at Agape Christian
First Coast at Baker County
Oakleaf at Bartram Trail (Moved from Sept 15)
Yulee at Bishop Kenny
West Nassau at Bradford
Episcopal at Creekside (Moved from Sept 15)
Keystone Heights at Crescent City
Hamilton County at Dixie County
Nease at White (Moved from Sept 15)
Paxon at Fernandina Beach
Buchholz at Gainesville
Chiefland at Hilliard
Parker at Jackson
Apopka at Mandarin
Christs Church at Masters Academy
New Smyrna Beach at Matanzas
Ridgeview at Middleburg
Clay at Orange Park (Moved from Sept 15)
Deltona at Palm Coast
Madison at Pensacola Catholic
Interlachen at Pierson Taylor
St. Augustine at Ponte Vedra (Moved from Sept 8)
Sandalwood at Raines
Lee at Ribault
Bolles at Ridge Community
St. Johns at St. Joseph
Chiles at Suwannee
OPEN: Atlantic Coast, Baldwin, Bishop Snyder, Columbia, Deland, Eagle’s View, Englewood, Fletcher, Fort White, Menendez, Palatka, Spruce Creek, St. Francis, Stanton, Trinity, U.C.

Tuesday, Oct 10
Ribault at Suwannee
Thursday, Oct 12
St. Francis at Florida Deaf
Friday, Oct 13 (Week 8)
Englewood at Baldwin
Bolles at Bishop Kenny
Duval Charter at Bishop Snyder
Creekside at Buchholz
Harvest at Christs Church
Atlantic Coast at Columbia
Lee at First Coast
Bartram Trail at Fleming Island
Jackson at Fletcher
Union County at Fort White
UC at Kingdom Prep
Matanzas at Mainland
Eagle’s View at Merritt Island Christian
Nease at Middleburg
Foundation Academy at North Fla Educational
St. Johns at Oak Hall
Raines at Oakleaf
Baker County at Orange Park
Menendez at Palatka
Suwannee at Paxon
Parker at Ponte Vedra
Episcopal at Providence
Clay at Ridgeview
Mandarin at Sandalwood
John Paul at St. Joseph
Palm Coast at Spruce Creek
Interlachen at Villages
Fernandina Beach at West Nassau
Trinity at Westside
St. Augustine at White
Keystone Heights at Wildwood
Stanton at Yulee
OPEN: Halifax, Hamilton, Hilliard, Madison, Ribault, Wolfson

Thursday, Oct 19 (Week 9)
White at Englewood
Lee at Jackson
St. Francis at Bishop Snyder
Friday, Oct. 20
First Coast at Atlantic Coast
Santa Fe at Baldwin
Cocoa at Bartram Trail
St. Francis at Bishop Snyder
St. Joseph at Christ’s Church
Baker County at Clay
Fleming Island at Creekside
Bradford at Crescent City
Seabreeze at Deltona
Fort White at Dixie County
Cedar Creek at Episcopal
Columbia at Fletcher
North Fla Educational at Hamilton County
Eagle’s View at Hilliard
Wildwood at Interlachen
Villages at Keystone Heights
UC at Madison
Spruce Creek at Mandarin
Pine Ridge at Matanzas
Ridgeview at Menendez
St. Augustine at Nease
Buchholz at Oakleaf
Orange Park at Palatka
Deland at Palm Coast
Bolles at Parker
West Nassau at Paxon
Stanton at Ribault
Raines at Rickards
Wolfson at Sandalwood
Fernandina Beach at Satellite
Halifax at St. Johns
Harvest at Stanton
Yulee at Suwannee
Ponte Vedra at Trinity
Bishop Kenny at Westside
Saturday, Oct. 21
Alabama Deaf at Florida Deaf
OPEN: Duval Charter, Hamilton, Middleburg

Thursday, Oct. 26 (Week 10)
Fletcher at Lee
Westside at Parker
Paxon at Stanton
Florida Deaf at St. Joseph
Fleming Island at White
Lincoln at Raines
Friday, Oct. 27
Ridgeview at Baker County
Ponte Vedra at Bolles
Hamilton County at Bradford
Bartram Trail at Buchholz
Palatka at Clay
First Coast at Columbia
Oakleaf at Creekside
Sandalwood at Deland
Matanzas at Deltona
Cedar Creek at Eagle’s View
Wolfson at Episcopal
North Florida Educational at Fernandina Beach
Newberry at Fort White
Hilliard at Hawthorne
Interlachen at Keystone Heights
Suwannee at Madison County
Englewood at Nease
Menendez at Orange Park
Mandarin at Palm Coast
Atlantic Coast at Providence
Orange City University at Spruce Creek
Middleburg at St. Augustine
Bishop Kenny at Trinity
Jackson at West Nassau
Ribault at Yulee
1st Round of SSAC Playoffs
OPEN: St. Johns, U.C.

Monday, Oct. 30
Stanton at Baldwin (Moved from Sept 15)

Friday, Nov 3 (Week 11)
Sandalwood at Atlantic Coast
Nease at Bartram Trail
Episcopal at Bishop Kenny
Columbia at Bolles
Ponte Vedra at Creekside
Baker County at Dunnellon
Stanton at Eagle’s View
Wolfson at Englewood
Jackson at First Coast
Trenton at Hamilton County
North Fla Educational at Hilliard
Pierson Taylor at Keystone Heights
Palm Coast at Mainland
Fletcher at Mandarin
Matanzas at Menendez
Bradford at Middleburg
Vanguard at Oakleaf
Fort White at Parker
Baldwin at Paxon
Interlachen at PK Yonge
Palatka at St. Augustine
Clay at U.C.
Lee at White
Fernandina Beach at Yulee
Second Round of SSAC Playoffs
Cross Over for NFAC
Sat., Nov. 4
Raines at Ribault
OPEN: Florida Deaf, Halifax, Providence, St. Johns, Union County, West Nassau

Friday, Nov. 10
10-First round of playoffs
11- Coastal Conference Championship

Friday, Nov 17
17-Second round of playoffs
18-SSAC Championship game

Friday, Nov 24
Third round of playoffs

Friday, Dec 1
State semi-finals

Dec 7-9
State finals